W czym tkwi sekret popularności rożków niemowlęcych?

W czym tkwi sekret popularności rożków niemowlęcych?

Każdy rodzic chce, aby jego pociecha czuła się w domu komfortowo, a sen czy podróż do dziadków była niczym niezakłócona. Dlatego na popularności zyskują rożki niemowlęce, które pozwalają poczuć się dziecku bezpiecznie.

Czym jest rożek niemowlęcy?

Ważnym elementem wyprawki dla nowonarodzonego malucha jest rożek niemowlęcy. Choć wygląda niepozorne pełni wiele istotnych funkcji w pierwszych dniach życia noworodka. Dziecko, które dopiero przyszło na świat potrzebuje szczególnej opieki, aby mogło poczuć się bezpiecznie i lepiej zaadoptować do nowego otoczenia. Rożek stanowi świetną ochronę dziecka przed bodźcami z zewnątrz, dzięki czemu dziecko jest bardziej spokojne, a jego sen niczym niezakłócony. Ponadto dziecku zawiniętemu w rożek jest ciepło, a rodzice mogą być pewni, że ich pociecha jest bezpieczna. Rożek idealnie sprawdza się podczas snu w łóżeczku lub popołudniowej drzemki na kanapie, ale też stanowi idealne zabezpieczenie podczas transportu. Dlatego też to właśnie w rożku zaleca się odebrać niemowlę ze szpitala.

Wybór rożka dla niemowlaka

Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań dla niemowlaków. Dotyczy to też rożków. Dostępne są w różnych kolorach, wzorach, a nawet materiałach. Decydując się na zakup rożka warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego rozmiar. Do wyboru są rożki wielkości 100x100 centymetrów lub 75x75 centymetrów. Wymiar jest uzależniony od wzrostu dziecka, ale zaleca się zakup większego rożka. Dziecko rośnie szybko, a w późniejszym etapie rozwoju można go wykorzystać jako kołderkę. Wybierając rożek warto zwrócić uwagę na to, z jakiego jest wykonany materiału. Naturalnie najlepszy będzie taki, który nie wywoła u dziecka alergii i będzie przyjazny dla jego skóry. Dlatego najlepiej wybrać rożek wykonany z bawełny. Jest to przewiewny i delikatny materiał, który znacząco obniża prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u dziecka. Popularne są też rożki z tkanin bambusowych, które mają świetne właściwości termoregulacyjne.

Jak korzystać z rożka niemowlęcego?

Rożek może mieć dwa rodzaje zapięcia – na rzepy, znacznie mniej praktyczne lub wiązane, za pomocą sznurków lub kokardek. Chcąc zawinąć dziecko w różku, należy ułożyć je tak, aby główka znajdowała się na jednym z rogów. Następnie można zacząć owijać dziecko przyjemnym dla skóry materiałem. W pierwszej kolejności należy zawinąć nóżki dziecka dolną częścią rożka, a następnie zakryć je lewym i prawym rogiem tkaniny. Rożek w zależności od zapięcia należy przewiązać kokardą – sznurkiem lub zaczepić na rzepy. Owijając niemowlę należy pamiętać o tym, by miało ono swobodę ruchu. Rączki i nóżki nie mogą być skrępowane, ponieważ może to wywołać u dziecka poczucie niepokoju, które zakłóci jego swobodny sen.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium