Przyjazne naturze i skórze. Kilka słów o wyrobach z bambusa

Przyjazne naturze i skórze. Kilka słów o wyrobach z bambusa

Bambus jest rośliną, której ekologiczny potencjał wykorzystuje się w bardzo wielu branżach. Dzięki dużej wytrzymałości materiał ten bardzo często zastępuje elementy metalowe i szklane. Z powodzeniem wykorzystywany jest również w przemyśle spożywczym. Gwarantuje bezpieczny kontakt z żywnością oraz stanowi doskonałą alternatywę dla plastiku. Co więcej, jego naturalna lekkość sprawia, że znajduje zastosowanie także w tworzeniu różnego rodzaju dekoracji i tekstyliów. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się bambusowe produkty dla dzieci. Warto wiedzieć, dlaczego akurat ten surowiec sprawdza się w przypadku najbardziej wymagających, małych klientów.

Jakie zalety wyróżniają produkty bambusowe?

Tkanina bambusowa jest przede wszystkim ekologiczna, a jej produkcja odbywa się wyłącznie dzięki naturalnym procesom. Nie dziwi więc popularność takich wyrobów wśród produktów dla dzieci. Maluchy, szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju wysypki i alergie powinny mieć kontakt jedynie ze sprawdzonymi, nieuczulającymi materiałami. Takie właściwości zapewnia właśnie bambus. Roślina, która w procesie produkcji nie jest wzbogacana o sztuczne dodatki, daje gwarancję tego, że w kontakcie z bambusowymi tekstyliami u dzieci nie pojawią się uciążliwe uczulenia i zmiany na skórze. Co więcej, gładki i miękki materiał nie podrażnia delikatnej skóry niemowląt.

Niezwykle kluczową zaletą bambusa jest również antybakteryjność. Produkty bambusowe są odporne na rozwijanie się szkodliwych mikroorganizmów przenoszących bakterie i wirusy. Ponadto, nie przyciągają kurzu i nie stanowią siedliska roztoczy. Pościel bambusowa jest zatem doskonałą alternatywą dla alergików i niezbędnym elementem wyprawki dla dzieci.  Z kolei otulacze dla niemowląt i naturalne wkładki do wózków stanowią zabezpieczenie przed pochłanianiem zanieczyszczeń np. podczas spacerów. Dodatkowe są miękki i wygodne, tak by maluchy czuły się komfortowo w trakcie całej podróży.

Co ważne, produkty bambusowe nie wymagają też specjalnego czyszczenia.  Zabrudzenia usuwane są bardzo łatwo już podczas pierwszego prania. Do tego nie trzeba wykorzystywać zmiękczających środków chemicznych, gdyż wyroby z bambusa delikatnością i gładkością wyróżniają się od zawsze. Jako materiały bardzo chłonne charakteryzują się jednak tym, że  schną znacznie dłużej niż produkty bawełniane. Po praniu często wymagają również prasowania, gdyż cechuje je duża podatność na zagniecenia. Niemniej jednak, pomimo tych dwóch niedogodności, warto zainwestować w wyroby bambusowe po to, by korzystać z produktów przyjaznych zarówno dla skóry, jak i środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium