Jak prać kocyki i poduszki minky?

Jak prać kocyki i poduszki minky?

Przygotowanie wyprawki dla dziecka wiąże się z poszukiwaniami delikatnych i niepodrażniających skóry materiałów. W ostatnim czasie hitem dla większości rodziców okazał się, spełniający te wymagania, materiał minky. Minky to miękki polar lub pluszowa dzianina wykonana z poliestru i posiadająca specjalnie wytłoczone wypustki (najczęściej kropki). Charakteryzuje się tym, że jest bardzo przyjazna w dotyku i nie wywołuje reakcji alergicznych. Tkanina wielokrotnie przebadana pod kątem dermatologicznym jest gwarantem bezpieczeństwa w kontakcie ze skórą maluszka. Dodatkowo pięknie się prezentuje i jest łatwa w utrzymaniu.

W jaki sposób dbać o produkty wykonane z materiału minky?

Kocyki i poduszki minky zaleca się prać przy użyciu pralki. Najlepiej robić to w niskiej temperaturze, nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza. Mianowicie pranie w zbyt wysokiej temperaturze mogłoby zbić włókna, zmieniając ich strukturę. Do tego materiału dobrze sprawdzi się np. delikatny program do prania wełny. Ważne jest jednak to, by wyłączyć w pralce funkcję wirowania. Minky nie należy również wybielać i chlorować. Zakazane jest też pranie chemiczne. Do czyszczenia wystarczą delikatne środki przeznaczone do prania ubrań dla niemowląt. Co więcej, zbędne jest też dodawanie płynów zmiękczających.

Po wypraniu materiału nie należy wykręcać. Nie zaleca się też suszenia w suszarce bębnowej, która można zniszczyć strukturę kocyka i pozbawić go charakterystycznych kropek. Najlepszą opcją jest zatem suszenie materiału, rozłożonego na płasko, na tradycyjnej suszarce. Istotne jest to, by równomiernie rozłożyć wypełnienie. Ponadto, warto zrezygnować też z prasowania. Szczególnie odradza się prasowanie strony z wypustkami. I o ile można przeprasować stronę bawełnianą lub bambusową przy użyciu jak najniższej temperatury, o tyle użycie żelazka na stronie minky może spowodować spłycenie materiału i zniknięcie wytłoczeń.

Czy poduszki minky można prać razem z wypełnieniem?

Często wątpliwości budzi możliwość prania poduszek minky razem z wypełnieniem. Warto rozwiać te obawy. Piorąc produkty wykonane z tego materiału, nie trzeba pozbywać się wypełnienia, nawet jeśli jest to możliwe. Pranie mechaniczne w odpowiedniej temperaturze oraz wirowanie do 800 obr./min. nie zniszczy zawartości, nie zbije jej, ani nie przesunie. Co więcej, poduszki i kocyki minky można prać wielokrotnie bez obaw o to, że ulegną one odkształceniu lub stracą swoją delikatność. Zastosowanie się do zaleceń jest gwarancją długiego i niezawodnego korzystania z materiału, który skradł serca maluchów i ich rodziców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium