Bezpieczny i zdrowy sen w śpiworku wiosennym

Bezpieczny i zdrowy sen w śpiworku wiosennym

Spacery odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dzięki nim najmłodsi poznają świat oraz budują więź z rodzicami. Pomimo że pierwsze przechadzki są dla świeżo upieczonych mam wyzwaniem i często wiążą się ze stresem, warto pamiętać, że niosą za sobą wymierne korzyści.

Większość noworodków oraz niemowląt śpi na zewnątrz o wiele lepiej, niż w domu. To szalenie ważne, ponieważ wyspane dziecko, to zadowolony rodzic. Istnieje jednak kilka czynników, które należy spełnić, aby zapewnić swojej pociesze dogodne warunki do drzemki. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego przykrycia. My polecamy piękne śpiworki, które sprawdzą się doskonale zarówno w gondoli, jak i spacerówce. Dlaczego? Na to pytanie odpowiemy w poniższym wpisie.

Dlaczego warto zdecydować się na śpiworek do wózka?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko czuło się dobrze i komfortowo – niezależnie od sytuacji. Jeszcze nie tak dawno temu, bo za czasów naszych mam, prym wiodły grube wełniane koce. Używało się ich zarówno latem, jak i zimą. Współcześnie panuje inna świadomość. Dzisiaj stawia się przede wszystkim na rozwiązania odpowiadające panującej na zewnątrz pogodzie. Zimą i późną jesienią korzysta się z ciepłych koców lub śpiworków, wiosną stawia się na ich lżejsze odpowiedniki.

Wiosenny śpiworek daje dziecku wszystko to, czego potrzebuje podczas spaceru. Chroni przed wiatrem, jest ciepły i komfortowy. Nie zapominajmy również, że noworodki i niemowlęta lubią być otulane. Czują się wtedy bezpiecznie, jak w brzuchu mamy. Do zalet produktu zaliczyć należy również wyjątkową prostotę. Rodzic ma łatwy dostęp do dziecka. Wystarczy jedno przeciągnięcie suwakiem, aby włożyć do niego lub wyjąć z niego malucha.

Ważnym, choć często mało podkreślanym argumentem, który przemawia za wyborem śpiworków, jest bezpieczeństwo. Noworodki i niemowlęta powinny mieć zapewniony swobodny dostęp do świeżego powietrza. Koce, pomimo że mają wiele zalet, mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla dziecka, zwłaszcza takiego, które nie panuje jeszcze nad swoimi rękoma i nogami. W przypadku śpiworka takie niebezpieczeństwo nie występuje, ponieważ  kończy się on przed twarzą malucha.

Śpiworki to także mnogość barw, faktur oraz dostępnych rozwiązań. Rodzic bez trudu znajdzie wśród nich rozwiązanie odpowiadające jego potrzebom, gustowi oraz modelowi posiadanego wózka – niezależnie od tego, czy mowa o gondoli, czy spacerówce. Na wiosenne dni w przypadku dziewczynek najlepiej sprawdzą się piękne kwiatowe motywy. Chłopcy zaś będą się doskonale prezentowali w modelach uszytych z efektownych pastelowych materiałów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium