Jak dobrać czapkę zimową

Jak dobrać czapkę zimową?

Nadeszły te dni, kiedy przed wyjściem na dwór wkładamy na siebie grube prążkowane warstwy odzieży, które chronią nasze ciała przed mroźnym surowym powietrzem. Często nie wiemy, w co takiego się ubrać, aby czuć się komfortowo w zimowych rzeczach, a zarazem wyglądać zgrabnie i stylowo. Dlatego stale pojawiają pytania w naszych głowach: a jaką czapkę kupić na zimę, jak dobrać czapkę na zimę do swojej garderoby i czy można połączyć elegancki płaszcz zimowy damski z grubą czapką? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie w danym artykule, aby uświadomić, iż moda nie zna granic, ale lubi śmiałe i kreatywne podejście nawet do takiego małego elementu garderoby, jak czapka.

Jaka czapka na zimę?

W tej kwestii warto się zastanowić na czym zależy przyszłemu właścicielowi czapki. Czy ma być to produkt tylko i wyłącznie pełniący rolę cząstki całego stroju i podkreślający nasz ogólny wizerunek? Lub, może, nie powinien się wyróżniać ani rzucać w oczy? Jaka czapka zimowa będzie odpowiednia dla mnie? Czy chcemy, żeby czapka zimowa pasowała kolorystycznie i uzupełniała lukę w ubraniu?

Stworzenie takiej listy pytań pomoże zdecydować się na kupno idealnej, cieplutkiej i wyrażającej wyjątkowy osobisty styl czapki. Warto ze spokojem i czystą głową podchodzić do tworzenia własnej garderoby. Zima to nie powód, aby stylowo siebie zaniedbywać. Wiele kobieta marzy o tym, żeby w każdą porę roku wyglądać perfekcyjnie, nawet w zimowej czapce.

Jak dobrać czapkę zimową dla kobiety?

Nie warto się śpieszyć. Dobrze jest przejrzeć oferty kilku sklepów i spróbować ocenić docelową grupę klientową. Może się okazać, iż dana marka nie pasuje do naszego stylu. Wtedy przechodzimy do kolejnego sklepu i na nowo przeglądamy wszystkie produkty. Po tym, jak już znajdziemy odpowiedni sklep wybieramy model czapki. Są różnego stylu czapki: od krótkich, tak zwanych short, do czapek uszanek z długimi bokami zakrywające część policzków. Z doborem odcienia nie będzie kłopotu, ponieważ zazwyczaj producenci biorą pod uwagę upodobania klientek i jeden model czapki produkują w kilku kolorach. Rozmiar czapki zwykle jest nieokreślony. Jest to rozmiar One Size. Zakłada się, iż pasować on będzie do każdej kobiecej głowy.

W dzisiejszych czasach kobiety mają dostęp do ogromnej ilości towarów. Kurtka zimowa damska, ocieplane spodnie, wełniane rajstopy, buty za kostkę, eleganckie rękawiczki, czapki i szaliki. Wszystko to można nabyć nawet nie wychodząc z domu, odwiedzając jeden sklep online. Zostaje cieszyć się wygodą i czerpać przyjemność z całego procesu.

czapka zimowa

Jakie czapki na zimę kupują mężczyźni?

Zachęcamy mężczyzny do świadomego robienia zakupów. Niechaj także dbają o swój wizerunek, szczególnie w zimową porę. Jest to czas, kiedy odkładamy czapki z daszkiem, bejbolówki i wkładamy ocieplane okrycia głowy. Produkty z działu męskiego również są bardzo stylowe i urozmaicone. Nie sprawia więc trudności znaleźć solidną męską czapkę, która będzie odzwierciedlać charakter właściciela. Zarówno jak i damska, męska czapka powinna być:

  • dobrze dopasowana do kształtu głowy;
  • szczelnie chroniąca obszary głowy przed mocnym wiatrem i śniegiem;
  • zgrana z resztą ubioru.

Oto kilka stylowych propozycji na zimę:

  1. Czapka podszyta polarem – noszone w najbardziej mroźne zimowe miesiące.
  2. Czapka nauszna, tak zwana uszanka dodaje świątecznego nastroju i wygląda mniej oficjalnie.
  3. Czapka narciarska dla wielbicieli sportowego stylu.
  4. Czapka beanie – typowa klasyczna czapka zasłaniająca uszy.

 Jaka czapka na zimę będzie odpowiednia dla dziecka?

Tutaj zdecydowanie najważniejszy jest komfort. Czapka nie może być zbyt ciepła i nie może być za cienka. Nie możemy dopuścić do tego, aby głowa dziecka pociła się lub marzła. Bawełniane czapki z lekkim ociepleniem mogą okazać się w sam raz dla malucha, gdyż na głowę można narzucić kaptur, a szyję okryć szalikiem. Również, wygodnym rozwiązaniem dla rodzica jest czapka kominek. Jest dosyć długa i z założenia chroni zarazem głowę i szyję. Taka czapka nawet zakrywa większą część policzków, co zwiększa poczucie komfortu podczas dłuższego przybywania na dworze.

Z jakiego materiału czapka na zimę?

Pewnie zastanawiacie się: czapka zimowa – z jakiego materiału powinna być wykonana, żeby przylegała do głowy, okrywała uszy i nie przepuszczała zimnego powietrza? Oto lista najbardziej popularnych i najbardziej praktycznych materiałów, które nadają się do noszenia w zimę:

Na pierwszym miejscu jest wełna. Spełnia swoje funkcje i idealnie nadaje do noszenia zimą. Ogrzewa głowa i świetnie odprowadza wilgoć. Z domieszką z innymi materiałami będzie mniej kujący

Bawełniane czapki zajmują drugie miejsce. Na rynku istnieje mnóstwo modeli czapek wykonanych z tego materiału. Bawełna jest naturalnym, przyjemnym w dotyku włóknem. Można wybrać bawełnianą czapkę podszytą polarem. Taką czapkę można będzie nosić nawet, gdy panują bardzo niskie temperatury.

Z czym nosić zimowe czapki?

Jak dobrać czapkę zimową, żeby dobrze wyglądać i odpowiadać osobistym standardom? A więc podyskutujmy na dany temat. Po pierwsze, czapka zimowa nie musi być nudna. Jeżeli nosimy neutralnych kolorów płaszcz, kurtkę, płaszcz pikowany albo puffer wyróżniającym się akcentem może być właśnie kolorowa czapka. Wtedy śmiało można rozglądać się za zieloną, czerwoną, niebieską bądź różową czapką z dzianiny. Wykonane w takim stylu nakrycie głowy naprawdę świetnie zagra razem ze wszelkiego rodzaju odzieżą wierzchnią. Jeżeli uważasz, że czegoś Ci brakuje – możesz powiesić na szyję długi szalik.

I na odwrót. Jeżeli nie przepadasz za jaskrawymi kolorami i wolisz nosić, na przykład, czarny kożuch lub neutralnych barw kurtkę, to biel, brąz i szare odcienie, będą tu jak najbardziej stosowne. Do tego dobieramy wielki szal, jasnych kolorów czapkę i gotowe. Powstał stylowy, a jednocześnie ciepły outfit.

Dla tych, którzy nie lubią kombinować ze swoimi ubraniami sprawdzi się total black look. Wybierasz czarnego koloru czapkę, szeroką kurtkę, czarne buty i nie martwisz się, czy poszczególne elementy stroju pasują do siebie kolorystycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *